The Doncaster Town Centre 5K Vets 2016

The 13th July 2016

You can filter the results using the buttons below:


POS
BIB
GENDER NAME CLUB CAT CAT POS
CHIP TIME
FINISH TIME
 
1
49
Male Anthony Whiteman Shaftesbury Barnet Harriers 16-39 1/1
00:15:54
00:15:56
2
32
Male Martin Dawson North Derbyshire RC V40 1/15
00:15:56
00:15:58
3
108
Male Paul Marchant Northern Veterans AC V40 2/15
00:16:02
00:16:04
4
73
Male Darren Newbould Hallamshire Harriers Sheffield AC V45 1/22
00:16:14
00:16:16
5
62
Male Simon Wright Doncaster AC V50 1/16
00:16:43
00:16:45
6
126
Male Joe Fowler SHEFFIELD RC V40 3/15
00:16:53
00:16:54
7
57
Male Steve Marshall Rotherham Harriers & AC V40 4/15
00:17:09
00:17:12
8
16
Male Ian Whyman Rotherham Harriers & AC V45 2/22
00:17:10
00:17:12
9
115
Male Kevin Doyle Kimberworth Striders RC V40 5/15
00:17:12
00:17:15
10
45
Male Stephen Maddison York Knavesmire Harriers V40 6/15
00:17:28
00:17:30
11
67
Female Jenny Blizard Rotherham Harriers & AC V40 1/7
00:17:32
00:17:35
12
117
Male Chris Bannister Steel City Striders V45 3/22
00:17:34
00:17:37
13
3
Male Martin Williams City of Portsmouth AC V55 1/12
00:18:00
00:18:01
14
87
Male Ian Micklethwaite West Yorkshire Police Triathlon V45 4/22
00:18:10
00:18:13
15
107
Male Andrew Pearson Barnsley Harriers V50 2/16
00:18:12
00:18:15
16
113
Male Jim Morris Stamford Striders V50 3/16
00:18:14
00:18:16
17
88
Female Fiona Davies Rotherham Harriers & AC V40 2/7
00:18:14
00:18:17
18
27
Male Simon Holt Rotherham Harriers & AC V40 7/15
00:18:16
00:18:18
19
34
Male Jonathan Buxton V50 4/16
00:18:18
00:18:21
20
102
Male Philip Markham Scarborough Athletic Club V45 5/22
00:18:21
00:18:24
21
72
Male David Brooksbank Barnsley AC V55 2/12
00:18:22
00:18:25
22
12
Male Andrew Masterman Goole Viking Striders V45 6/22
00:18:27
00:18:30
23
54
Male Duncan Marlow Askern District RC V40 8/15
00:18:32
00:18:35
24
76
Male Mick Page Doncaster AC V60 1/6
00:18:39
00:18:39
25
18
Male Gary Brooks Sheffield Running Club V45 7/22
00:18:39
00:18:42
26
74
Male Colin Earl Kimberworth Striders RC V50 5/16
00:18:43
00:18:45
27
29
Male Jed Turner Sheffield Running Club V55 3/12
00:18:43
00:18:46
28
114
Male Glenn Hardy City of Sheffield AC V50 6/16
00:18:50
00:18:53
29
104
Male John Comrie Rotherham Harriers & AC V50 7/16
00:19:00
00:19:03
30
122
Male Chris Lawson Doncaster AC V45 8/22
00:19:06
00:19:09
31
124
Male David Pearce Askern V40 9/15
00:19:09
00:19:11
32
19
Male Robert Davies Barnsley AC V50 8/16
00:19:10
00:19:13
33
33
Male David Langford Vegetarian Cycling & AC V45 9/22
00:19:11
00:19:14
34
82
Male Nick Osullivan Steel City Striders V45 10/22
00:19:11
00:19:14
35
123
Male Dave Birkett Doncaster AC V55 4/12
00:19:20
00:19:24
36
39
Male Paul Bond Doncaster AC V55 5/12
00:19:20
00:19:26
37
92
Male Simon Scully Doncaster AC V45 11/22
00:19:26
00:19:30
38
127
Female Deborah Platts-Fowler SHEFFIELD RC V40 3/7
00:19:28
00:19:31
39
53
Male Richard Docker V50 9/16
00:19:41
00:19:43
40
65
Male Mo Rodwell Doncaster AC V50 10/16
00:19:44
00:19:47
41
99
Male Malc Leggett V55 6/12
00:19:44
00:19:49
42
112
Male Martin Hunt Kimberworth Striders RC V45 12/22
00:19:46
00:19:51
43
105
Male Paul Greenwood Kimberworth Striders RC V45 13/22
00:19:55
00:19:59
44
51
Male Malcolm Brine Mablethorpe Running Club V50 11/16
00:19:58
00:20:01
45
50
Female Janine Stones Mablethorpe Running Club V45 1/6
00:20:06
00:20:09
46
77
Male Adrian Leach Ackworth Road Runners & Ac V50 12/16
00:20:10
00:20:14
47
30
Male Mick Casey Wolds Veterans RC V65 1/8
00:20:14
00:20:19
48
103
Male Charlie Pearce V40 10/15
00:20:20
00:20:25
49
22
Male Dave Allemby Barnsley AC V60 2/6
00:20:21
00:20:25
50
7
Male Eric Latham Steel City Striders V40 11/15
00:20:24
00:20:27
51
83
Male Mark Webster Doncaster AC V45 14/22
00:20:22
00:20:28
52
97
Male Martin Swift Kingstone Runners V45 15/22
00:20:24
00:20:29
53
11
Female Julie Masterman Goole Viking Striders V50 1/7
00:20:25
00:20:30
54
9
Male Vic Shirley Northern Masters V70+ 1/6
00:20:29
00:20:33
55
48
Female Jenny Wakeman Barnsley AC V55 1/2
00:20:38
00:20:42
56
80
Male Jonathan Hall Kingstone Runners V45 16/22
00:20:40
00:20:45
57
95
Male Philip Bussey Doncaster AC V65 2/8
00:20:45
00:20:48
58
20
Male Adrian Gough Barnsley Harriers V40 12/15
00:21:04
00:21:09
59
40
Male Michael Knowles Ackworth Road Runners & Ac V55 7/12
00:21:08
00:21:11
60
46
Male Matthew Asbridge Rotherham Harriers & AC V45 17/22
00:21:09
00:21:14
61
98
Male Simon Parkin V45 18/22
00:21:13
00:21:19
62
100
Male Gordon Palmer V55 8/12
00:21:21
00:21:27
63
94
Female Naomi Biddlestone Barnsley AC V35 1/3
00:21:22
00:21:28
64
55
Male Stephen Cotter Rotherham Harriers & AC V55 9/12
00:21:36
00:21:40
65
84
Male Christopher Inman Gainsborough Morton Striders AC V60 3/6
00:21:44
00:21:49
66
81
Female Sian Mccourt Wolds Veterans RC V35 2/3
00:21:48
00:21:51
67
6
Male Nick Hilton V45 19/22
00:22:01
00:22:08
68
58
Male Kevin Guy Ackworth Road Runners & Ac V45 20/22
00:22:03
00:22:10
69
59
Male Brian Watts Askern District RC V70+ 2/6
00:22:13
00:22:16
70
109
Male Simon David Tupling Airecentre Pacers V45 21/22
00:22:15
00:22:18
71
89
Male Rod Scholes Barnsley AC V70+ 3/6
00:22:20
00:22:25
72
4
Female Paula Davies Danum Harriers V45 2/6
00:22:21
00:22:26
73
69
Male Stewart Woodward Real Fitness V60 4/6
00:22:22
00:22:27
74
60
Female Elizabeth Jarvelainen V50 2/7
00:22:25
00:22:30
75
10
Female Yvonne Twelvetree Totley AC V65 1/1
00:22:30
00:22:33
76
66
Male George Mccarthy Rotherham Harriers & AC V65 3/8
00:22:32
00:22:37
77
64
Male Roy Butterworth Rotherham Harriers & AC V50 13/16
00:22:34
00:22:38
78
86
Female Victoria Thomas Wolds Veterans RC V45 3/6
00:22:44
00:22:47
79
61
Male Richard Docker V50 14/16
00:22:54
00:22:58
80
31
Female Gail Colville Barnsley AC V50 3/7
00:22:52
00:22:59
81
38
Male Lee Hopkins Ackworth Road Runners & Ac V40 13/15
00:22:52
00:23:00
82
129
Male Mike Thomas Kimberworth Striders V55 10/12
00:22:55
00:23:00
83
110
Male Andrew Betteridge V40 14/15
00:23:13
00:23:13
84
119
Female Emma Lester V35 3/3
00:23:19
00:23:24
85
93
Male Ian Gray Northern Masters V70+ 4/6
00:23:26
00:23:30
86
85
Male Paul Brown Doncaster AC V65 4/8
00:23:32
00:23:41
87
14
Female Elise Hollowell V40 4/7
00:23:44
00:23:49
88
42
Male Bret Wilcock V55 11/12
00:23:47
00:23:52
89
90
Male Paul Brown Wolds Veterans RC V50 15/16
00:23:47
00:23:53
90
111
Male Andrew Mccracken V50 16/16
00:23:55
00:23:58
91
106
Male Simon Lord Retford AC V65 5/8
00:23:59
00:24:04
92
1
Male Bill Topping Doncaster AC V65 6/8
00:24:05
00:24:05
93
128
Male Dave Wright Rotherham Harriers V55 12/12
00:24:02
00:24:08
94
70
Female Alison Noble Barnsley AC V40 5/7
00:24:06
00:24:12
95
91
Male Robin Aconley V70+ 5/6
00:24:14
00:24:18
96
101
Male Stewart Haigh Ackworth Road Runners & Ac V65 7/8
00:24:14
00:24:20
97
28
Female Nicola Wright Wolds Veterans RC V40 6/7
00:24:23
00:24:29
98
116
Female Caroline Fuller City of Sheffield AC V50 4/7
00:24:29
00:24:36
99
118
Male Ian Bullass V45 22/22
00:24:52
00:24:58
100
43
Male James Clayton Wolds Veterans RC V40 15/15
00:24:54
00:25:00
101
52
Male Malcolm Rhodes Rotherham Harriers & AC V65 8/8
00:25:26
00:25:30
102
47
Male Martyn Cartwright Penistone Footpath Runners & AC V70+ 6/6
00:25:40
00:25:44
103
125
Male Stuart Frith Kimberworth Striders V60 5/6
00:25:57
00:26:03
104
120
Female Harriet Eisner Totley AC V50 5/7
00:26:10
00:26:15
105
75
Female Janet Dutton Rotherham Harriers & AC V50 6/7
00:26:28
00:26:34
106
35
Male Martin Mcgann V60 6/6
00:26:36
00:26:42
107
78
Female Christine Stimpson Maltby RC V60 1/1
00:26:42
00:26:48
108
41
Female Susan Knowles Ackworth Road Runners & Ac V55 2/2
00:26:57
00:27:01
109
2
Female Annemarie Brooks Danum Harriers V50 7/7
00:27:13
00:27:18
110
96
Female Helen Ellwood V45 4/6
00:27:14
00:27:20
111
121
Female Anne Bennett Barnsley AC V45 5/6
00:27:36
00:27:42
112
8
Female Donna Allen Kingstone Runners V40 7/7
00:28:23
00:28:29
113
37
Female Joanna Baker-Rogers V45 6/6
00:29:28
00:29:34