The Cusworth 10k 2018

The 30th September 2018

Back to Results Share on Facebook Add To Twitter Make an Enquiry

You can filter the results using the buttons below:


POS
BIB
GENDER NAME CLUB CAT CAT POS
CHIP TIME
FINISH TIME
 
1
279
Male Lee Milburn Finished in 1st Place and Won the Gold Medal Lee Milburn Rotherham Harriers MSNR 1/66
00:32:27
00:32:28
2
322
Male Jeff Prest Finished in 2nd Place and Won the Silver Medal Jeff Prest Trafford V45 1/32
00:33:26
00:33:26
3
288
Male Carl Ryde Finished in 3rd Place and Won the Bronze Medal Carl Ryde Doncaster Athletics Club MSNR 2/66
00:33:35
00:33:37
4
335
Male Phil Skelton Steel City Striders MSNR 3/66
00:34:09
00:34:11
5
193
Male Daniel Page Clowne Road Runners MSNR 4/66
00:34:19
00:34:20
6
218
Male Tom Buckley Hercules Wimbledon MSNR 5/66
00:35:03
00:35:04
7
206
Male David Smithers York Knavesmire Harriers V45 2/32
00:35:55
00:35:56
8
294
Male Kevin Hepton MSNR 6/66
00:36:12
00:36:15
9
289
Male Philip Morris Handsworth Roadhogs MSNR 7/66
00:36:17
00:36:17
10
363
Male Dale Worton Wakefield Harriers MSNR 8/66
00:36:20
00:36:22
11
167
Male Chris Green V45 3/32
00:36:21
00:36:24
12
196
Male Lee Varley MSNR 9/66
00:36:30
00:36:33
13
203
Male Stuart Wilson Barnsley AC MSNR 10/66
00:36:38
00:36:39
14
184
Male David Sedgwick V40 1/34
00:36:49
00:36:51
15
131
Male Kieron Reed Penistone MSNR 11/66
00:36:52
00:36:54
16
114
Female Fiona Davies Rotherham Harriers V40 1/25
00:36:57
00:36:59
17
364
Male Jake Worton MSNR 12/66
00:37:13
00:37:14
18
198
Male Dean Norton V50 1/29
00:37:36
00:37:37
19
35
Male Paul Parkins MSNR 13/66
00:38:04
00:38:07
20
315
Male Colin Osborne Totley AC V45 4/32
00:38:06
00:38:08
21
137
Male Tim Holt Steel City Striders V40 2/34
00:38:30
00:38:33
22
84
Male Mark Wood Bac V40 3/34
00:39:01
00:39:03
23
275
Male Shaun Hunt V60 1/13
00:39:11
00:39:13
24
378
Male Connor Anderson Doncaster Athletics Club U20 1/2
00:39:28
00:39:33
25
48
Male Marc Robertson MSNR 14/66
00:39:53
00:39:55
26
264
Male Mark Bray Kingstone Runners V45 5/32
00:39:57
00:40:04
27
281
Male Nicholas Bell V40 4/34
00:40:05
00:40:07
28
165
Male Liam Tart Barnsley AC V50 2/29
00:40:07
00:40:10
29
262
Male Richard Hind Clowne Road Runners V50 3/29
00:40:13
00:40:16
30
253
Male David Langford Danum Harriers V45 6/32
00:40:21
00:40:24
31
132
Male Robert Unwin Longwood Harriers Ac V55 1/25
00:40:26
00:40:26
32
149
Male Hal Roberts Steel City Striders MSNR 15/66
00:40:28
00:40:29
33
67
Male Thomas Chisholm Doncaster Athletics Club MSNR 16/66
00:40:26
00:40:30
34
331
Male Jarrad Englestown Selby Striders MSNR 17/66
00:40:31
00:40:33
35
226
Male Elliot Craen MSNR 18/66
00:40:34
00:40:38
36
295
Male Peter Webber Steel City Striders V45 7/32
00:40:35
00:40:40
37
312
Male Peter Vickers Doncaster Athletics Club MSNR 19/66
00:40:41
00:40:45
38
11
Male Martin Booth Goole Viking Striders V60 2/13
00:40:45
00:40:48
39
1
Male Mick Page Doncaster Athletics Club V65 1/9
00:40:48
00:40:50
40
93
Female Bridget Coomber Denby Dale Athletics Club V55 1/10
00:40:49
00:40:51
41
133
Male Michael Richardson Steel City Striders V40 5/34
00:41:02
00:41:05
42
298
Male Ian Ogden Spenborough Ac V45 8/32
00:41:16
00:41:17
43
194
Male Mark Leggett V55 2/25
00:41:16
00:41:19
44
243
Male David Scully Danum Harriers V50 4/29
00:41:25
00:41:29
45
66
Male Simon Jennings Doncaster Athletics Club MSNR 20/66
00:41:29
00:41:31
46
276
Female Petra Kubesova FSNR 1/27
00:41:30
00:41:32
47
214
Male Adam Cotterill MSNR 21/66
00:41:41
00:41:45
48
53
Male Richard Harrison Selby Striders V45 9/32
00:41:44
00:41:47
49
339
Male Stephen Barraclough V50 5/29
00:41:50
00:41:51
50
43
Male Simon Ross Steel City Striders MSNR 22/66
00:41:48
00:41:54
51
341
Male Nathaniel Redcliffe MSNR 23/66
00:41:54
00:41:57
52
393
Female Adele Marsden Kimberworth Striders V40 2/25
00:41:55
00:42:00
53
17
Male Roy Turton Doncaster Athletics Club V50 6/29
00:41:57
00:42:04
54
375
Male Robert Lane Sinfin RC V45 10/32
00:42:04
00:42:05
55
105
Male Mark Delaney Baildon Runners V50 7/29
00:42:06
00:42:08
56
362
Female Gail Colville Barnsley AC V50 1/17
00:42:12
00:42:15
57
345
Male Matthew Geer MSNR 24/66
00:42:12
00:42:21
58
120
Female Joanne Bolton Kimberworth Striders V50 2/17
00:42:23
00:42:28
59
318
Male Gavin Sanderson Kingstone Runners Barnsley V40 6/34
00:42:22
00:42:29
60
42
Male Adam Mcauley Steel City Striders V45 11/32
00:42:29
00:42:35
61
173
Male Mick Casey Barnsley AC V70+ 1/8
00:42:43
00:42:46
62
297
Male Simon Ellis Steel City Striders V40 7/34
00:42:45
00:42:49
63
72
Female Lydia Race Barnsley AC FSNR 2/27
00:42:48
00:42:50
64
240
Male James Lundy East Hull Harriers MSNR 25/66
00:42:43
00:42:50
65
141
Male Mark Whitley Baildon Runners MSNR 26/66
00:42:52
00:42:53
66
90
Female Julie Masterman Goole Viking Striders V50 3/17
00:42:59
00:43:06
67
346
Male Kevin Geer V50 8/29
00:42:59
00:43:07
68
257
Female Lisa Malloy Kingstone Runners FSNR 3/27
00:43:08
00:43:16
69
401
Male James Smith V50 9/29
00:43:23
00:43:33
70
145
Male James Ogden Steel City Striders V40 8/34
00:43:26
00:43:34
71
144
Male Steve Hargreaves Baildon Runners MSNR 27/66
00:43:36
00:43:37
72
261
Female Katie Marie Roberts Barnsley Harriers V35 1/27
00:43:41
00:43:41
73
304
Male David Thompson Barnsley Harriers V40 9/34
00:43:37
00:43:41
74
64
Male Phil Tyas MSNR 28/66
00:43:37
00:43:42
75
180
Male Michael Plant Danum Harriers MSNR 29/66
00:43:36
00:43:43
76
374
Male Paul Bond Doncaster Athletics Club V55 3/25
00:43:53
00:43:55
77
44
Female Jeni Harvey Steel City Striders V35 2/27
00:43:53
00:44:02
78
18
Male Chris Pratchett V40 10/34
00:43:53
00:44:08
79
301
Male Edward East Baildon Runners MSNR 30/66
00:44:17
00:44:19
80
89
Female Claire Grisdale Steel City Striders V35 3/27
00:44:17
00:44:24
81
256
Male George Laing Doncaster Athletics Club V55 4/25
00:44:20
00:44:24
82
305
Female Louise Lowe Clowne Road Runners V40 3/25
00:44:17
00:44:24
83
195
Male Dave Martin Longwood Harriers Ac V45 12/32
00:44:28
00:44:31
84
211
Female Helen Burgess Steel City Striders FSNR 4/27
00:44:24
00:44:31
85
110
Male Mark Rawnsley Kingstone Runners Barnsley V50 10/29
00:44:26
00:44:33
86
266
Male Roger Watson Steel City Striders V45 13/32
00:44:23
00:44:34
87
94
Male Richard Borysiewicz Valley Hill Runners V65 2/9
00:44:32
00:44:37
88
41
Male Martin Swift Barnsley Harriers V45 14/32
00:44:34
00:44:40
89
399
Male Tom Cossham V45 15/32
00:44:33
00:44:43
90
330
Male James Chapman V45 16/32
00:44:40
00:44:45
91
354
Male Simon Parkin Doncaster Athletics Club V45 17/32
00:44:52
00:44:57
92
59
Male Alan Mcgregor V55 5/25
00:44:39
00:45:02
93
68
Female Letitia Hancock Steel City Striders FSNR 5/27
00:44:57
00:45:05
94
274
Female Nicola Rafferty Steel City Striders V55 2/10
00:45:04
00:45:13
95
282
Male Rob Slinger MSNR 31/66
00:45:08
00:45:13
96
270
Male Lee Jacques MSNR 32/66
00:45:07
00:45:21
97
236
Female Lisa Staley Sutton in Ashfield Ac V45 1/19
00:45:18
00:45:23
98
400
Male Tim Thair V50 11/29
00:45:15
00:45:24
99
316
Male Mark Hurrell Barnsley AC V45 18/32
00:45:22
00:45:26
100
151
Male Peter Brown Steel City Striders V55 6/25
00:45:23
00:45:28
101
163
Male Matthew Clarke Goole Viking Striders MSNR 33/66
00:45:28
00:45:32
102
62
Female Hannah Butcher FSNR 6/27
00:45:29
00:45:33
103
397
Male Sean Poulter V50 12/29
00:45:20
00:45:38
104
220
Male Nigel Shaw Baildon Runners V55 7/25
00:45:36
00:45:41
105
3
Male Mick Crookes V55 8/25
00:45:33
00:45:44
106
313
Male Andrew Ansell V55 9/25
00:45:41
00:45:46
107
185
Male Kyle Audsley MSNR 34/66
00:45:40
00:45:50
108
232
Male Pete Wade Doncaster Athletics Club V60 3/13
00:45:47
00:45:51
109
347
Male Efe Omu MSNR 35/66
00:45:44
00:45:52
110
123
Female Kimberley Bateman Steel City Striders FSNR 7/27
00:45:45
00:45:52
111
176
Male Lee Mitchell Barnsley AC V40 11/34
00:45:46
00:45:53
112
215
Male John Galloway Barnsley Harriers V50 13/29
00:45:51
00:45:58
113
292
Male Lee Spensley Barnsley AC V45 19/32
00:45:56
00:46:00
114
222
Female Manda Twentyman V50 4/17
00:45:55
00:46:00
115
30
Male Matt Broadhead Steel City Striders V40 12/34
00:45:55
00:46:04
116
155
Male Paul Dove V40 13/34
00:45:55
00:46:06
117
16
Male Ian Mitchell Longwood Harriers Ac V65 3/9
00:46:04
00:46:06
118
209
Male Martin Oliver Danum Harriers V50 14/29
00:45:41
00:46:07
119
237
Female Claire Kelly V35 4/27
00:45:57
00:46:12
120
116
Male Steven Jones Kingstone Runners V50 15/29
00:46:05
00:46:12
121
249
Male George Williams V60 4/13
00:45:57
00:46:13
122
186
Male Doug Scott Kingstone Runners V50 16/29
00:46:09
00:46:17
123
39
Female Eleanor Page York Knavesmire Harriers FSNR 8/27
00:46:12
00:46:18
124
219
Male Darren Thomas V40 14/34
00:46:19
00:46:34
125
96
Male Matthew Smith V40 15/34
00:46:24
00:46:37
126
70
Male Dave Main V40 16/34
00:46:25
00:46:39
127
135
Male Jason Steele MSNR 36/66
00:46:32
00:46:40
128
348
Male Zak Goldman Dac MSNR 37/66
00:46:41
00:46:54
129
56
Male Neil Stead Goole Viking Striders V55 10/25
00:47:08
00:47:14
130
91
Male Daniel Lambourne MSNR 38/66
00:47:26
00:47:31
131
333
Male Liam Ryan MSNR 39/66
00:47:26
00:47:34
132
308
Male Gavin Beardshall Kingstone Runners Barnsley MSNR 40/66
00:47:34
00:47:39
133
158
Male Michael Rolston Baildon Runners V45 20/32
00:47:42
00:47:47
134
46
Male Clive Downing Steel City Striders V55 11/25
00:47:40
00:47:49
135
303
Male Robert Cocker MSNR 41/66
00:47:49
00:47:54
136
386
Female Olivia Neal FSNR 9/27
00:47:50
00:47:59
137
357
Male Warren Roberts V45 21/32
00:47:57
00:48:02
138
324
Male Jonathan Taylor MSNR 42/66
00:47:57
00:48:08
139
268
Male James Shaw Barnsley Harriers MSNR 43/66
00:48:09
00:48:14
140
287
Female Kirsty Laing Doncaster Athletics Club FSNR 10/27
00:48:08
00:48:18
141
75
Male Nigel Bradbury Barnsley Harriers V50 17/29
00:48:06
00:48:18
142
230
Male David Witney V45 22/32
00:48:02
00:48:20
143
278
Female Joanna Carnie Steel City Striders V45 2/19
00:48:28
00:48:37
144
405
Male Simon Tupling V50 18/29
00:48:34
00:48:41
145
366
Male Anthony Hiscock MSNR 44/66
00:48:37
00:48:49
146
353
Male Ian Copley Barnsley AC V55 12/25
00:48:53
00:48:57
147
19
Male David Jones V40 17/34
00:48:34
00:49:02
148
69
Female Vicky Hudson Barnsley AC V35 5/27
00:48:55
00:49:02
149
140
Female Emma Moorhouse Barnsley Harriers FSNR 11/27
00:48:54
00:49:02
150
225
Male Jason Shepherd Barnsley Harriers V40 18/34
00:48:56
00:49:02
151
85
Male Mike Heselton Steel City Striders V50 19/29
00:48:46
00:49:04
152
307
Female Katie Sharman Kingstone Runners Barnsley FSNR 12/27
00:49:01
00:49:09
153
153
Male Phil Dooley Steel City Striders V40 19/34
00:48:58
00:49:09
154
15
Male Stephen Brook Queensbury RC V70+ 2/8
00:49:06
00:49:11
155
130
Female Janine Brown Barnsley Harriers FSNR 13/27
00:49:12
00:49:19
156
328
Male Trevor Lambert Doncaster Athletics Club V55 13/25
00:49:09
00:49:21
157
286
Male Dean Harding Steel City Striders MSNR 45/66
00:49:17
00:49:31
158
106
Male Wayne Sanderson V45 23/32
00:49:25
00:49:35
159
9
Male Alan Randerson V60 5/13
00:49:33
00:49:35
160
334
Male Brent Ward Kingstone Runners V40 20/34
00:49:26
00:49:36
161
344
Male Colin Anderson V55 14/25
00:49:26
00:49:36
162
265
Female Faye Lund Barnsley AC V40 4/25
00:49:33
00:49:39
163
197
Female Ruth Varley V35 6/27
00:49:29
00:49:44
164
235
Male Nicholas Newman Doncaster Athletics Club V55 15/25
00:49:32
00:49:44
165
409
Male Phil Steele MSNR 46/66
00:49:38
00:49:58
166
408
Male Crispin Towndrow MSNR 47/66
00:49:38
00:49:59
167
361
Female Emma Brear Steel City Striders FSNR 14/27
00:49:50
00:49:59
168
290
Male Richard Lund Baildon Runners V45 24/32
00:49:55
00:49:59
169
233
Female Zoe Goddard Kingstone Runners V55 3/10
00:49:56
00:50:06
170
358
Male Thomas Cannon MSNR 48/66
00:50:03
00:50:15
171
238
Male Neil Mcgregor V55 16/25
00:49:58
00:50:22
172
166
Male Steve Carter V55 17/25
00:50:14
00:50:34
173
327
Male Paul Gardiner V45 25/32
00:50:29
00:50:36
174
47
Female Caroline Welton Steel City Striders V50 5/17
00:50:32
00:50:43
175
356
Male Jack Roberts U20 2/2
00:50:43
00:50:47
176
76
Male Chris Ellis Caistor Running Club V50 20/29
00:50:29
00:50:48
177
26
Male James Taylor V40 21/34
00:50:27
00:50:53
178
115
Female Samantha Jones Kingstone Runners FSNR 15/27
00:50:46
00:50:54
179
379
Male James Mcdonagh Doncaster Athletics Club V50 21/29
00:50:48
00:50:59
180
139
Female Sally Cusworth V50 6/17
00:50:45
00:50:59
181
252
Female Laura Fletcher Steel City Striders V35 7/27
00:50:50
00:51:00
182
205
Male Mike Mcconville V55 18/25
00:50:47
00:51:04
183
242
Male Mark Hudson Danum Harriers V45 26/32
00:51:21
00:51:25
184
255
Female Carolyn Holt V55 4/10
00:51:12
00:51:29
185
34
Male Andrew Neal V40 22/34
00:51:20
00:51:35
186
190
Male David Brookes V60 6/13
00:51:20
00:51:36
187
36
Female Heather Jones Danum Harriers V50 7/17
00:51:33
00:51:39
188
192
Female Lucy Holt FSNR 16/27
00:51:22
00:51:40
189
350
Male John Hewitt Barnsley Harriers V70+ 3/8
00:51:37
00:51:41
190
369
Male Ian Mallender V40 23/34
00:51:30
00:51:44
191
391
Male John Exley V50 22/29
00:51:38
00:51:48
192
150
Male Przemyslaw Rataj V40 24/34
00:51:39
00:51:49
193
325
Male Andrew Woffindin Steel City Striders V50 23/29
00:51:41
00:51:50
194
168
Female Stephanie Street Steel City Striders V60 1/8
00:51:56
00:52:04
195
208
Male Ken Chapman Kimberworth Striders RC V70+ 4/8
00:52:06
00:52:11
196
227
Female Venika Moverley East Hull Harriers FSNR 17/27
00:52:09
00:52:16
197
383
Male Matt Firth MSNR 49/66
00:52:02
00:52:17
198
160
Male Ian Ellison V45 27/32
00:51:58
00:52:20
199
52
Male Simon Gleadhall Steel City Striders V50 24/29
00:52:02
00:52:22
200
263
Female Ang Jackson Steel City Striders V55 5/10
00:52:14
00:52:24
201
403
Male Richard Beckett V40 25/34
00:52:15
00:52:29
202
311
Female Teresa Hubery Team Manvers V40 5/25
00:52:18
00:52:35
203
373
Female Julie Wright Barnsley Harriers V55 6/10
00:52:23
00:52:36
204
191
Male Mark Rush MSNR 50/66
00:52:31
00:52:38
205
108
Female Marie Hemingway Barnsley Harriers V35 8/27
00:52:29
00:52:43
206
183
Male Raymond Archer Barnsley AC V55 19/25
00:52:36
00:52:48
207
2
Female Cheryl Theaker V40 6/25
00:52:36
00:52:49
208
381
Female Anna Austin Barnsley AC V40 7/25
00:52:45
00:52:59
209
360
Female Rachel Butler V35 9/27
00:52:44
00:53:02
210
189
Male James Joiner Rotherham Harriers MSNR 51/66
00:52:52
00:53:10
211
178
Male Ken Poyner V60 7/13
00:53:05
00:53:19
212
60
Female Sarah Anderton Baildon Runners V50 8/17
00:53:17
00:53:25
213
410
Female Lynn Crossland FSNR 18/27
00:53:18
00:53:30
214
136
Female Karen Read FSNR 19/27
00:53:21
00:53:31
215
61
Female Josephine Blewitt Steel City Striders V40 8/25
00:53:22
00:53:31
216
389
Female Ruth Hunter V50 9/17
00:53:24
00:53:35
217
138
Male Danny Cusworth V45 28/32
00:53:21
00:53:35
218
259
Male Andrew Robertson V50 25/29
00:53:19
00:53:41
219
54
Male Mark Benger V40 26/34
00:53:30
00:53:45
220
223
Male David Ellicott Keswick AC V40 27/34
00:53:30
00:53:47
221
302
Male Mike Ford V60 8/13
00:53:29
00:53:48
222
310
Male Wayne Hubery Team Manvers V40 28/34
00:53:31
00:53:50
223
207
Female Tracy Chopping V40 9/25
00:53:37
00:53:55
224
161
Male John Gibbon V60 9/13
00:53:45
00:53:55
225
4
Female Debbie Andrew Goole Viking Striders V50 10/17
00:53:54
00:54:02
226
147
Female Magda Nowak-Zajk V35 10/27
00:54:11
00:54:23
227
169
Male Ian Blackburn Steel City Striders V60 10/13
00:54:19
00:54:39
228
100
Male Adam Richardson MSNR 52/66
00:54:38
00:54:56
229
201
Female Tessa Hickman V45 3/19
00:54:44
00:55:00
230
202
Male Carl Hickman V50 26/29
00:54:47
00:55:02
231
251
Male Paul Wheatley Barnsley Harriers V65 4/9
00:54:50
00:55:04
232
293
Female Victoria Gardiner Kingstone Runners V45 4/19
00:54:55
00:55:05
233
376
Male Bill Topping Doncaster Athletics Club V70+ 5/8
00:54:54
00:55:06
234
152
Male David Hewitt Steel City Striders V65 5/9
00:54:41
00:55:06
235
224
Female Rachel Allen V40 10/25
00:54:53
00:55:10
236
296
Male Chris Whitehead Team Manvers V45 29/32
00:55:00
00:55:18
237
385
Male Michael Campbell Team Manvers V50 27/29
00:55:06
00:55:23
238
372
Male Simon Williamson V50 28/29
00:55:33
00:55:45
239
359
Female Shona Cannon V35 11/27
00:55:40
00:55:53
240
63
Male Barry Nokes V40 29/34
00:55:40
00:55:55
241
199
Male Ben Innes MSNR 53/66
00:55:40
00:55:55
242
387
Male David Needham V70+ 6/8
00:55:58
00:56:03
243
234
Male Philip Gibson V60 11/13
00:56:00
00:56:04
244
404
Male Chris Page V55 20/25
00:56:12
00:56:14
245
407
Male Andrew Round V55 21/25
00:56:00
00:56:16
246
254
Male Steve Ellis V55 22/25
00:55:59
00:56:23
247
118
Male Malcolm Rhodes Rotherham Harriers V70+ 7/8
00:56:24
00:56:30
248
29
Female Rachel Harper V45 5/19
00:56:24
00:56:37
249
388
Male Paul Beattie V55 23/25
00:56:26
00:56:37
250
128
Male Christopher Moult MSNR 54/66
00:56:27
00:56:44
251
352
Male John Wroe Barnsley AC V65 6/9
00:56:43
00:56:53
252
122
Male Glenn Cowlbeck V45 30/32
00:56:29
00:56:56
253
204
Female Terri Keadin Barnsley Harriers V45 6/19
00:56:54
00:57:08
254
171
Male Mark Clough MSNR 55/66
00:56:56
00:57:16
255
143
Female Anna Gray FSNR 20/27
00:56:58
00:57:17
256
213
Male Tom Barber MSNR 56/66
00:56:59
00:57:18
257
92
Female Natalija Cooper FSNR 21/27
00:57:07
00:57:18
258
395
Male Geoff Hayes V65 7/9
00:57:13
00:57:29
259
13
Female Nicole Nield Steel City Striders V65 1/5
00:57:07
00:57:29
260
200
Male Dave Shaw Baildon Runners V70+ 8/8
00:57:17
00:57:31
261
71
Female Nicole Kendell FSNR 22/27
00:57:21
00:57:34
262
277
Male Richard Pegg Steel City Striders V55 24/25
00:57:20
00:57:39
263
6
Female Joanne Mouncey Goole Viking Striders V45 7/19
00:57:37
00:57:45
264
111
Female Tracy Rawnsley Kingstone Runners Barnsley V50 11/17
00:57:32
00:57:47
265
365
Female Wendy Muldoon V35 12/27
00:57:55
00:58:05
266
5
Female Deborah Scott V35 13/27
00:58:00
00:58:08
267
336
Male Neil Langley V40 30/34
00:57:51
00:58:13
268
337
Male Simon Wheatcroft MSNR 57/66
00:57:53
00:58:14
269
306
Female Christine Capewell Barnsley Harriers V55 7/10
00:58:09
00:58:23
270
134
Male John Robinson V50 29/29
00:57:59
00:58:23
271
269
Female Adele Jacques FSNR 23/27
00:58:18
00:58:33
272
216
Female Jayne Galloway Barnsley Harriers V45 8/19
00:58:21
00:58:35
273
258
Male Chris O'mara V40 31/34
00:58:25
00:58:40
274
57
Female Samantha Butcher V40 11/25
00:58:27
00:58:51
275
170
Female Kerry Mitchell Doncaster Athletics Club V45 9/19
00:58:48
00:59:00
276
146
Female Mailys Delachenal Baildon Runners FSNR 24/27
00:59:03
00:59:11
277
342
Male Greg Mott MSNR 58/66
00:58:48
00:59:14
278
229
Female Jenny Rollin Barnsley Harriers V40 12/25
00:59:11
00:59:25
279
7
Male Stuart Scott V60 12/13
00:59:17
00:59:25
280
309
Female Kelly Rouane Team Manvers V35 14/27
00:59:18
00:59:35
281
355
Female Anne Bennett Barnsley AC V65 2/5
00:59:22
00:59:35
282
329
Female Sarah Chapman V45 10/19
00:59:43
01:00:00
283
317
Female Michelle Ward Dac V35 15/27
01:00:15
01:00:26
284
156
Male Richard Dukes V45 31/32
01:00:14
01:00:35
285
392
Male Anthony O'connor Unknown 1/1
01:00:25
01:00:35
286
10
Female Claire Dean V35 16/27
01:00:27
01:00:51
287
181
Male Steven Farrell Danum Harriers V55 25/25
01:00:53
01:01:19
288
49
Male Robert Cunningham MSNR 59/66
01:01:18
01:01:38
289
210
Female Angela Wilson Danum Harriers V45 11/19
01:01:36
01:02:00
290
157
Female Rachel Phelan V40 13/25
01:01:54
01:02:14
291
273
Female Julie Gough Kingstone Runners Barnsley V60 2/8
01:02:03
01:02:22
292
246
Female Jackie Walters Baildon Runners V65 3/5
01:02:21
01:02:30
293
384
Female Deborah Thompson Doncaster Athletic Club V45 12/19
01:02:18
01:02:30
294
368
Female Claire Cordon Barnsley Harriers V40 14/25
01:02:21
01:02:35
295
154
Female Gayle Dooley Steel City Striders V40 15/25
01:02:36
01:02:36
296
280
Female Nicola Challice V35 17/27
01:02:21
01:02:38
297
300
Female Nicola Watson V35 18/27
01:02:18
01:02:41
298
299
Female Kerry Coplestone V40 16/25
01:02:20
01:02:42
299
396
Male Sean Sweeney MSNR 60/66
01:02:48
01:02:57
300
245
Female Adele Sims Barnsley AC V40 17/25
01:03:04
01:03:17
301
314
Female Jayne Maney V45 13/19
01:03:05
01:03:18
302
394
Female Cherie Miller V45 14/19
01:03:08
01:03:22
303
88
Female Joanne Bloor Baildon Runners V35 19/27
01:03:10
01:03:23
304
271
Male Stan Bieris Askern & District V65 8/9
01:03:19
01:03:35
305
272
Female Irene Fazakerley Doncaster Athletics Club V50 12/17
01:03:19
01:03:35
306
398
Female Vicky Levitt Barnsley Harriers V50 13/17
01:03:23
01:03:36
307
244
Female June Sims Barnsley AC V65 4/5
01:03:24
01:03:37
308
370
Female Christina Mallender Doncaster Pacers V45 15/19
01:03:31
01:03:43
309
239
Female Catherine Blythe Goole Viking Striders V35 20/27
01:03:41
01:03:50
310
321
Female Claire Robinson Kingstone Runners V35 21/27
01:04:07
01:04:24
311
390
Male David Lee V45 32/32
01:04:06
01:04:24
312
27
Male James Stenhouse MSNR 61/66
01:03:59
01:04:24
313
367
Female Maria Evans FSNR 25/27
01:04:31
01:04:53
314
371
Male Andy Winkley MSNR 62/66
01:04:31
01:04:54
315
260
Female Tracy Wright Kingstone Runners Barnsley V50 14/17
01:04:43
01:05:01
316
182
Female Jane Farrell Danum Harriers V55 8/10
01:04:46
01:05:09
317
99
Female Emma Anstey V40 18/25
01:04:54
01:05:13
318
319
Female Lisa Scott V40 19/25
01:05:02
01:05:19
319
228
Female Jen Barber Askern & District V60 3/8
01:05:34
01:05:34
320
402
Female Clare Hardy V45 16/19
01:05:23
01:05:47
321
349
Female Lucie Levesley V40 20/25
01:06:21
01:06:34
322
77
Male Chris Mather Caistor Running Club V40 32/34
01:06:19
01:06:39
323
12
Female Fauve Topliss FSNR 26/27
01:06:25
01:06:46
324
83
Male Dave Heath V60 13/13
01:06:21
01:06:48
325
267
Female Uta Praekelt West End Runners V60 4/8
01:06:49
01:06:59
326
87
Female Jayne Noble Baildon Runners V60 5/8
01:06:47
01:06:59
327
283
Female Elizabeth Barnes V50 15/17
01:07:35
01:07:58
328
291
Female Jenny Martin V35 22/27
01:07:20
01:07:59
329
125
Female Elaine Green Doncaster Athletics Club V50 16/17
01:08:25
01:08:36
330
24
Female Rachael Dealmeida V40 21/25
01:08:15
01:08:40
331
14
Female Lucy Harrison FSNR 27/27
01:08:25
01:08:47
332
340
Female Kathy Watson Barnsley Harriers V55 9/10
01:08:34
01:08:49
333
28
Male Ben Dealmeida V40 33/34
01:08:36
01:08:59
334
21
Female Beverley Draper V50 17/17
01:08:43
01:09:11
335
162
Female Brenda King Rotherham Harriers V65 5/5
01:09:13
01:09:38
336
285
Female Joy Benson V40 22/25
01:09:53
01:10:13
337
411
Male Josh Brooke MSNR 63/66
01:11:25
01:11:25
338
101
Male Damon Blanchard MSNR 64/66
01:11:08
01:11:26
339
174
Female Gill Rockley V60 6/8
01:12:24
01:12:46
340
187
Female Christina Scott Kingstone Runners V55 10/10
01:12:57
01:13:16
341
177
Female Zoe Mitchell Barnsley AC V35 23/27
01:13:11
01:13:31
342
175
Female Clare Mitchell V45 17/19
01:13:10
01:13:31
343
323
Female Sandra Meakin Dac V40 23/25
01:13:59
01:14:27
344
343
Female Sharon Heath V45 18/19
01:13:59
01:14:27
345
338
Female Lynne Webb V60 7/8
01:16:14
01:16:42
346
102
Male Matt Harrison MSNR 65/66
01:16:51
01:17:10
347
188
Male Paul Scott Kingstone Runners MSNR 66/66
01:17:11
01:17:28
348
320
Female Louise Maloney V35 24/27
01:17:50
01:18:19
349
380
Female Susan Forbes Doncaster Athletic Club V60 8/8
01:17:54
01:18:22
350
231
Female Claire Bunting Danum Harriers V40 24/25
01:18:04
01:18:30
351
98
Female Julia Taylor V45 19/19
01:21:27
01:21:48
352
179
Female Toni-Marie Rhodes V35 25/27
01:21:28
01:21:48
353
65
Male John Kennelly V40 34/34
01:23:50
01:24:07
354
23
Female Ruth Marples Gainsborough And Morton Striders V40 25/25
01:26:20
01:26:45
355
51
Female Helen Barrett V35 26/27
01:35:16
01:35:28
356
25
Female Helen Stenhouse V35 27/27
01:35:05
01:35:29
357
351
Male Frederick Tomlinson Road Runners V65 9/9
01:35:18
01:35:45

 

Social Media

Facebook
Twitter
Youtube

Contact Us

Sports Timing Solutions, Unit 37, Louis Pearlman Center, Goulton Street, Hull, HU34DL Phone:01482 210633 Email:info@sportstimingsolutions.co.uk Web:www.sportstimingsolutions.co.uk
© Copyright 2018 - Sports Timing Solutions Company Registration No: 07104179 VAT No: 986 6273 62