The Tamdown Triathlon 2016

The 1st April 2016
Please Note: Splits are: Bike - Kyak - Run

Back to Results Share on Facebook Add To Twitter Make an Enquiry Download Results In Excel Format

You can filter the results using the buttons below:


POS
BIB
GENDER NAME CLUB
SWIM
BIKE
RUN
FINISH TIME
 
1
66
Unknown Tom Whitaker Finished in 1st Place and Won the Gold Medal Tom Whitaker Golder
00:30:51
00:17:22
00:20:01
01:08:35
2
74
Unknown Mark Tuffin Finished in 2nd Place and Won the Silver Medal Mark Tuffin
00:30:30
00:15:13
00:23:22
01:09:21
3
73
Unknown Dean Remmington Finished in 3rd Place and Won the Bronze Medal Dean Remmington Cmt
00:30:57
00:15:39
00:23:08
01:10:07
4
65
Unknown Tim Mitchell Golder
00:30:29
00:17:57
00:23:54
01:12:42
5
2
Unknown Brendan Barratt JB Developments
00:31:45
00:15:14
00:25:54
01:13:12
6
3
Unknown Howard Rawley KB3
00:33:50
00:15:03
00:25:18
01:14:28
7
61
Unknown Shane Geraghty Thames Materials
00:33:07
00:17:33
00:23:46
01:14:54
8
5
Unknown Michael Mcdonnell TriConnex
00:34:53
00:18:00
00:24:39
01:17:46
9
36
Unknown Dean Woodcock TriConnex
00:33:48
00:19:42
00:23:51
01:18:06
10
48
Unknown Simon Armour TriConnex
00:34:56
00:16:08
00:29:45
01:21:11
11
51
Unknown Kieron Richardson Tamdown Team 16
00:39:16
00:14:09
00:24:11
01:22:31
12
15
Unknown Ross Bears Tamdown Team 3
00:35:25
00:20:07
00:26:39
01:22:43
13
10
Unknown Mike Morris Tamdown Team 2
00:35:01
00:17:02
00:30:23
01:22:57
14
16
Unknown David Crisp Tamdown
00:38:46
00:16:36
00:26:24
01:23:03
15
53
Unknown Graeme Flack Qton
00:35:41
00:17:17
00:28:12
01:23:09
16
68
Unknown Ian Donaldson Bellway Team 12
00:31:51
00:17:11
00:34:02
01:23:46
17
7
Unknown Russel Percy KB3
00:34:37
00:16:30
00:32:19
01:23:48
18
4
Unknown Paul Etherton TriConnex Team 1
00:35:08
00:22:55
00:26:45
01:25:16
19
50
Unknown Anthony Davis Tamdown
00:39:24
00:18:03
00:27:52
01:27:19
20
1
Unknown Bradley Stopher Tamdown
00:38:12
00:17:37
00:30:50
01:28:01
21
52
Unknown Craig Attmere Bloors
00:43:40
00:17:33
00:26:16
01:28:17
22
67
Unknown Kelly Goss Bellway Team 11
00:39:30
00:18:05
00:30:12
01:28:18
23
38
Unknown Brendan Farrell Countryside
00:38:15
00:18:32
00:30:19
01:28:24
24
59
Unknown George Webb Webb Haulage Team 9
00:40:46
00:18:17
00:28:39
01:28:35
25
18
Unknown Ellie Hawkins Tamdown
00:40:09
00:16:39
00:31:08
01:28:57
26
6
Unknown Shane Rendell TriConnex
00:36:35
00:20:59
00:31:22
01:29:19
27
71
Unknown Chris Grey CSS
00:43:01
00:14:59
00:30:14
01:29:33
28
58
Unknown Andy Carter Tamdown Team 8
00:38:05
00:19:08
00:32:58
01:30:57
29
54
Unknown Mark Butler Qton Team 7
00:40:50
00:18:37
00:31:35
01:31:32
30
70
Unknown Daniel Morton Tamdown Team 14
00:43:02
00:21:23
00:26:37
01:31:41
31
57
Unknown Archie Gravenor TriConnex
00:38:56
00:17:35
00:34:45
01:31:46
32
62
Unknown Patrick Hourihane Thames Materials
00:42:12
00:16:57
00:32:12
01:31:55
33
75
Unknown Nick Brom SRC
00:35:44
00:15:59
00:39:37
01:32:01
34
56
Unknown Luke Caruana TriConnex
00:37:53
00:18:00
00:35:52
01:32:12
35
8
Unknown Tony Shorter KB3
00:37:49
00:00:00
00:00:00
01:32:24
36
39
Unknown Owen Richardson Countryside
00:42:04
00:18:14
00:32:43
01:33:39
37
44
Unknown Michael Heinson TriConnex
00:47:54
00:19:45
00:26:26
01:34:32
38
41
Unknown Tom White Countryside
00:41:51
00:19:20
00:33:45
01:35:23
39
43
Unknown Lee Haylock Tamdown
00:45:45
00:13:39
00:34:53
01:35:51
40
21
Unknown Kelly Kirby TriConnex
00:56:25
00:00:00
00:00:00
01:36:12
41
42
Unknown Mathew Brown Countryside Team 6
00:44:26
00:23:23
00:29:16
01:37:31
42
28
Unknown Selina Blanchard Wolseley Team 5
00:41:24
00:26:24
00:30:54
01:39:26
43
24
Unknown Jo Hall KB3
00:46:35
00:18:58
00:32:55
01:39:30
44
72
Unknown Liam Mcassy UPS
00:43:06
00:21:57
00:34:23
01:39:51
45
14
Unknown Jamie Jamieson CEF
00:45:42
00:18:12
00:36:43
01:41:08
46
34
Unknown Mark Waine Tamdown
00:41:42
00:20:51
00:37:23
01:41:12
47
45
Unknown Mark Higgins Tamdown
00:47:23
00:16:26
00:40:06
01:46:02
48
69
Unknown Viki Chattaway Bellway Team 13
01:07:43
00:16:19
00:27:09
01:51:38
49
30
Unknown David Wilding Eland Cables
00:50:15
00:20:47
00:40:30
01:52:20
50
29
Unknown Rob Batesford TriConnex
00:51:16
00:23:54
00:37:40
01:53:45
51
40
Unknown Jack Sherrington Countryside
01:02:10
00:00:00
00:00:00
02:00:15
52
31
Unknown Ross Hickin Eland Cables
00:57:58
00:21:01
00:41:12
02:00:47
53
27
Unknown Erika Chinery Tamdown Team 4
01:03:16
00:22:35
00:41:14
02:07:30
54
22
Unknown Charlotte Cudlip-Bartlett TriConnex
01:02:28
00:21:00
00:43:24
02:07:33
55
23
Unknown Deborah Graham-Wilson Eland Cables
01:02:56
00:27:52
00:40:51
02:12:18
56
19
Unknown Emily Grey Tamdown
01:11:55
00:24:13
00:40:30
02:17:47